حيوان ژنتيكي كه در طبيعت وجود ندارد، به توليد انبوه مي‌رسد

web_main04b1.jpg

اقدام يك شركت خصوصي آمريكايي در توليد انبوه حيوانات شبيه‌سازي شده‌اي كه نمونه آن‌ها در طبيعت وجود ندارد، قادر است فرهنگ زيستي انسان‌ها را دگرگون كند.

به گزارش پايگاه اينترنتي شركت جن‌پتس (‪ (genpets‬اين شركت اقدام به توليد انبوه حيوانات ژنتيكي كرده است كه نمونه آنها در طبيعت وجود ندارد. اين شركت اعلام كرده است كه به زودي فروش انبوه محصول خود را در قفسه فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و نمايندگي‌هاي خود آغاز مي‌كند و اكنون در حال ثبت و اهداي حق نمايندگي فروش است. اين شركت با استفاده از دستاوردهاي مهندسي ژنتيك، بااصلاح و دستكاري مولكول‌هاي دي‌ان‌آ (‪ (DNA‬كه حاوي اطلاعات زيستي جانداران است اقدام به توليد انبوه و فروش پستانداران زنده كرده است. اين موجود زنده در حالت خواب زمستاني در بسته‌بندي‌هاي مخصوص در فروشگاه‌هاي اين شركت عرضه مي‌شود. بسته‌بندي‌ها داراي نشانگر ضربان قلب حيوان، چراغ ال‌ايي‌دي (‪ (LED‬كه درجه تازگي حيوان را نشان مي‌دهد و لوله ويژه تغذيه است. عمر اين حيوان يك تا سه سال است و پس از خروج از بسته بندي و برخاستن از خواب زمستاني به سرعت با انسان و كودكان انس مي‌گيرد. شركت سازنده اين حيوانات اعلام كرده است كه آنها مانند ديگر حيوانات، داراي عضله، استخوان و خون هستند و اگر قسمتي از بدن آنها بريده شود، خونريزي مي‌كنند و در صورت عدم مراقبت جان خواهند باخت. دي‌ان‌اي اين حيوانات بر اساس فن‌آوري ميكرواينجكشن تخم(‪Zygote Micro‬ ‪ (Injection‬تهيه شده است. اين فن‌آوري در سال ‪ ۱۹۹۷‬بوجود آمده است و در سال ‪ ۲۰۰۳‬از آن براي تلفيق دي‌ان‌آي انسان و خرگوش با موفقيت استفاده شد. حيوان خانگي ساخته شده در شركت جن‌پتس مانند ديگر حيوانات دچار درد و رنج مي‌شود اما به گونه‌اي ساخته شده كه هنگام درد، سر و صداي زيادي نمي‌كند. اقدام شركت جن‌پتس دغدغه فيلسوفان و حاميان حقوق انسان و حيوانات را بار ديگر گوشزد مي‌كند و بيم زندگي در جهاني مانند "جزيره دكتر مونرو" را به ذهن متبادر مي‌كند. در جزيره دكتر مونرو كه يك داستان تخيلي مربوط به چند دهه پيش است، حيواناتي زندگي مي‌كنند كه نيمي انسان و نيمي حيوان‌اند. به نظر مي‌رسد با عرضه انبوه اين حيوانات خانگي، كه برخي خصوصيات عروسك‌ها را نيز دارا هستند، نسلي از كودكان پرورش مي‌يابند كه تفكر متفاوتي در مورد حيات، سر منشا و ماهيت آن در ذهن خواهند داشت و به اين ترتيب نگاه آنان به زندگي و فرهنگ زيستي آنان دگرگون خواهد شد.

منبع: ایرنا

منبع اصلی خبر

/ 3 نظر / 9 بازدید
حسين(هایسان)

سلام از وبلاگ جدید دیدن فرمایید. لینکتان اضافه شد...

مهدي

مطب جالبی بود اگه ممکنه اطلاعات بيشتری از اين مطب در سايت درج کنيد

Hamed

سلام مطلب خيلي خيلي جالبي بود به نظرم وجود اين حيوانات براي زندگي انسان هاي خيلي خطرناكه چون هيچكس حتي سازنده ي آن ها هم هرگز پي به ماهيت اصلي آن ها نميبرد راستي بك سئوال ديگه ميشه در مورد انسان هاي شبيه سازي شده واسم توضيح بدين اگه ميشه به ايملم ارسال كنيد ممنون