پژوهشگران ژاپني روش نويني براي شناسايي آنفلوانزاي مرغي يافتند

 پژوهشگران ژاپني وابسته به پژوهشگاه بهداشت عمومي "اوساكا" براي نخستين بار در جهان موفق به يافتن روش نويني شدند كه با استفاده از آن مي‌توان در طول زمان كوتاهي، آنفلوانزاي مرغي را شناسايي كرد.

به گزارش روز سه‌شنبه روزنامه "ماينيچي"، با استفاده از اين روش مي‌توان تنها در مدت ‪ ۱۰‬دقيقه آنفلوانزاي مرغي را شناسايي كرد. در روش‌هاي آزمايشي كنوني كه نتيجه آن سريع مشخص مي‌شود، اين امكان وجود ندارد كه ويروس آنفلوانزاي مرغي از ويروس آنفلوانزاي انسان تشخيص داده شود،اما با اين روش نوين مي‌توان آنفلوانزاي مرغي را در زمان كوتاهي تشخيص داد. در روش كنوني (پي سي آر) كه در آزمايشگاه‌هاي ويژه انجام مي‌شود، براي شناسايي ويروس آنفلوانزاي مرغي از ويروس آنفلوانزاي انساني، به ‪ ۱۲‬تا ‪۲۴‬ ساعت زمان نيازمند است. پژوهشگران ژاپني اعلام كردند، آنها براي يافتن اين روش تازه متوجه شده اند كه پروتئين كانوني سلول آنفلوانزاي مرغي با پروتئين موجود در كانون سلول آنفلوانزاي انساني متفاوت است. اين پژوهشگران افزودند: در اين روش نوين آنها اقدام به ساخت پادتني كردند كه تنها به پروتئين كانوني سلول آنفلوانزاي مرغي مي‌چسبد و اين موضوع زمينه شناسايي آنفلوانزاي مرغي از انساني را فراهم مي‌كند. ويروس آنفلوانزاي مرغي به‌طور طبيعي به انسان سرايت نمي‌كند اما به نظر مي‌رسد كه در اثر تغييرات ناگهاني، قابل سرايت به انسان‌ها مي‌شود. آخرين آمارهاي مربوط به اواخر سال گذشته ميلادي (‪ (۲۰۰۶‬نشان مي‌دهد كه تاكنون در منطقه جنوب شرقي‌آسيا، ويروس آنفلوانزاي مرغي به ‪ ۲۵۶‬نفر سرايت كرده كه در اثر آن ‪ ۱۵۲‬نفر جان خود را از دست داده‌اند.

لينك خبر

/ 1 نظر / 19 بازدید

دلم می خواهد چيزی بنويسم اما جه کنم که سواد نوشتن ندارم آنگونه که تو خواهان خواندنش هستی بنويسم . دلم می خواها حرفی بزنم اما چه کنم که زبان دل تو را نمی دانم وبلاگ جالبی داري